Kontaktujte nás: 603 898 417 | radek@hodak.cz
0 Kč

Kaktusy

Nejznámější čeledí sukulentů jsou kaktusy, které se od ostatních sukulentů liší zvláštními útvary na těle - areolami, z nichž obvykle vyrůstají trny, nové výhonky a květy.

Líbí se vám kaktusy? Pěstujte je!

Je to jedno, kde bydlíte, malou sbírku kaktusů můžete mít i v paneláku. Většina níže zobrazených exemplářů přežila více než 25 let v bytě - v létě lodžie a v zimě ve sklepě v regálu. Je pravdou, že moje kaktusy nejlépe vypadají a nejvíce kvetou posledních pět let, kdy je pěstuji na jižní terase a na parapetech v rodinném domě. Rostliny jsou v místech chráněných před trvalým deštěm, ale občas na ně při silnějším větru zaprší. Většinu kaktusů vyšťouchnu na venkovní stanoviště na první jarní den a na zimu je ukládám do světlé, zasklené lodžie občas až kolem vánoc.

Pokud nejsou očekávané větší mrazy, ponechávám rostliny venku. Kaktusy jsou pak krásně vytrněné a bohatě kvetou. Samozřejmě záleží na jednotlivých druzích kaktusů, některým teploty kolem nuly mohou uškodit. Přes zimu si kaktusy zažívají v zasklené lodžii v noci teploty lehce nad nulou a přes den na přímém slunci někdy i přes dvacet °C.

Vybírejte si druhy, které vyhovují vašim podmínkám.

Jen žádný strach. Informace o přírodním stanovišti jednotlivých druhů kaktusů najdete na internetu. Kupte si rostliny od kaktusářů nebo na výstavách a začněte. V marketech jsou k mání většinou vyhoněné prodejní kousky, které moc nevydrží. Kaktusáře ve vašem okolí najdete na internetu a většina vám ráda sdělí zkušenosti a prodá nějaké rostliny.

Pár kaktusů, vypěstovaných z odnoží mé sbírky si můžete zakoupit v našem e-shopu.